esuzskatu.1s.lv

 

Cik ilgi un kā mazgāt bēbīti?


Kad pirmo reizi liekam mazuli vannoties rodas jautājums - cik ilgi drīkst vannot mazuli pirmo reizi? Kā īsti to darīt?
Ja bērniņam bijusi pote tad dienu vai divas vajadzētu no vannošanās atturēties, ne vien tāpēc, lai ūdens netiek potēšanas vietiņā, bet arī, lai, ja nu gadījumā pēc vannošanās, piemēram ne apkures sezonā, bērniņš nesaaukstētos un potes iedarbība nepastiprinātos.
Kad mazuli liekam vannā, tad to daram no sākumā tā it kā mazgātu mazulim dupsīti - saslapinam kājiņas, dupsi un tikai tad liekam uz vannas paliknīša. Uzskatu ka pa pāris latiem nopērkamie paliknīši patiešām ļoti atvieglo mazuļu kopšanu, jo kad mazulis jau ir stabils, vairākus mēnešus vecs, tad palikni var ielikt tā, ka kājiņas atbalstās pret vanniņas malu un bērns droši var spēlēties patstāvīgi. Bet vecākiem vienmēr jābūt tieši blakus, plaukstas attālumā, lai kādu neveiksmīgu bērna kustību varētu ātri novērst, lai mazulis piemēram nepaslīd zem ūdens. Protams ikdienā gadās dažādi, bet bērniņš var nobīties un tad var sanākt ka uz normālu vannošanos var vēl ilgus mēnešus necerēt. Taču, ja mazulis ir piemēram tikai nedaudz sabijies un jūs jūtat ka tās nav īstas raudas, tad neraujiet viņu ārā no vannas! Labāk, lai baile pāriet un vismaz pāris reizes vēl sanāk ar plaukstām pa ūdeni paplunkšķināt un beigt vannošanos uz labdabīgas nots, nevis ar rūgtumu pilnām atmiņām, un vannas redzēšanas negribēšanu.
Mūsu bērniem tas ūdens daudzums ko saka ārsti - līdz nabiņai - vienmēr ir bijis par maz, tāpat arī ilgums 5 minūtes prmajās reizēs ir bijis par maz.
Meitiņas vannošana pirmajās reizēs izvērsās par ārprātīgu skandālu, jo vienbēr viss beidzās ar kārtīgu izkliegšanos. Un tad mēs attapāmies ka viņai ļoti patīk ūdens un jau trešajā reizē atļāvām vannā sēdēt līdz brīdim kad parādījās īdešana, un tā mēs notrāpījām desmitniekā! Bērns ūdenī pabija 22 minūtes, ūdens siltums tika atjaunots 3 reizes, un bērns bija laimīgs un mierīgs un pēc vakariņām nočučēja 5stundas.
Vanniņām mēdz likt klāt dažādus tēju uzlējumus, taču ja bērniņam viss ir kārtībā gan ar nabiņu gan ādiņu, uzskatu ka pietiek ar vienkāršu tīru ūdeni.
Mūsu meitiņai ir paliels matu ērkulītis un nācās pat izmantot fēnu. Sākām to darit jau mēneša vecumā un tagad tas mums nesagādā nekādas problēmas.
Komentāri (0)  |  2012-04-27 20:58  |  Skatīts: 11088x   
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ